Podziel sie!

1206144 90786050_510pxPapryka, imbir, mięta, curry - to wszystko sprzymierzeńcy spalania kalorii. 

Jedną z przypraw najbardziej pomocną w odchudzaniu jest papryka. To dzięki kapsaicynie, która przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Dowodem na działanie papryki jest badanie, którego wyniki opublikowano na łamach „Journal of Clinical Investigation." Wykazało ono, że wzbogacenie diety o 9 mg kapsaicynoidów zwiększa spalanie kalorii o 150 kilokalorii dziennie! To dość sporo i jest to jeden z najlepszych wyników spośród wszystkich przypraw.

Podobny efekt daje zawarta w pieprzu cayenne dihydrokapsaicyna i łyżeczka musztardy, która zwiększa spalanie kalorii nawet o 25 proc. przez kilka godzin po jedzeniu. Wśród przypraw wspomagających odchudzanie są także kolendra, kmin rzymski i pieprz. 

Osoby, które chcą schudnąć powinny zadbać także o świeżą miętę. Samo jej wąchanie zmniejsza tygodniowe spożycie kalorii aż o 1800!  Przemianę materii wspomagają także imbir i curry.

Jeśli ciągnie Cię do słodkiego, powinnaś sięgnąć po imbir i cynamon, które pomogą ograniczyć apetyt na słodkości. Niektóre badania wskazują,  że imbir spowalnia tycie osób stosujących dietę bogatą w tłuszcze. Badania na zwierzętach wykazały, że podobne właściwości ma czosnek (zarówno świeży, jak i suszony), który przyspiesza metabolizm węglowodanów i tłuszczów.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

To coś więcej niż zwykłe ćwiczenia fizyczne lecz mniej niż medytacja....
Na wiosnę prawdziwym must have jest mięta. W tym zjawiskowym, delikatnym i...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.