Podziel sie!

Zajęcia FitnessChciałabyś zacząć regularnie ćwiczyć, ale nie wiesz co wybrać? Oto mini przewodnik po zajęciach, które najczęściej pojawiają się w ofertach fitness klubów.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • FAT BURNING – ćwiczenia o umiarkowanym stopniu intensywności, których głównym celem jest spalanie tłuszczu. Cel ten jest realizowany poprzez utrzymywanie odpowiedniego, najwłaściwszego dla redukcji tkanki tłuszczowej, poziomu tętna ćwiczących. Zajęcia fat burning są przyjemne ze względu na elementy tańca włączane przez instruktorów do układów ćwiczeń.
  • ABT – nazwa tego rodzaju ćwiczeń jest skrótem, pochodzącym od pierwszych liter angielskich wyrazów: abdomen, buttocks, thighs (brzuch, pośladki, uda). Oznacza to, że zajęcia z ABT angażują głównie dolne partie naszego ciała, w celu ich wzmocnienia, ujędrnienia i modelowania. Zajęcia mają charakter układu choreograficznego, zawierającego w sobie serie powtórzeń określonych, zbawiennych dla dolnych partii ciała ćwiczeń. Warto zaznaczyć, że zajęcia tego typu w niektórych fitness klubach funkcjonują pod spolszczoną nazwą – BPU.
  • TBC – Total Body Condition – trening tego typu wpływa na całe nasze ciało, rzeźbiąc właściwie wszystkie mięśnie. Za pośrednictwem TBC z pewnością wzmocnimy swoją kondycję, ale też wytrzymałość, ponieważ zajęcia te odbywają się często z udziałem ciężarków, stepu, gum, czy ekspanderów, przybierając formę pojedynczych ćwiczeń bądź układu choreograficznego.
  • PILATES – trening ten polega na rozciąganiu, spinaniu oraz rozluźnianiu mięśni, co uczynić ma z nas kobiety silniejsze, posiadające świadomość własnego ciała. Dzięki takim ćwiczeniom ciało stanie się bardziej elastyczne. Pilates uprawiany regularnie sprawi, że przestaną ci dokuczać bóle stawów i kręgosłupa oraz problemy z równowagą. Zajęcia uczą nawyków prawidłowego oddychania.
  • STRETCHING – polega na rozciąganiu mięśni. Ten rodzaj treningu ma charakter odprężający, dlatego wykonywany jest najczęściej przy relaksującej muzyce. Ćwiczenia te maja zbawienny wpływ dla naszych mięśni – uelastyczniając je, wydłużając i wysmuklając. Podczas ich wykonywania należy zwrócić szczególną uwagę na koordynację ruchową naszego ciała oraz na równomierny oddech, co może stanowić pewien problem dla początkujących. Elementy stretchingu wchodzą w skład każdej rozgrzewki, warto więc poznać jego tajniki.

Magda Karwat

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Edyta wzięła udział w nagraniach odcinka specjalnego "Tak to leciało!"....
Najnowsza kolekcja Pumy zachwyca kolorem i funkcjonalnością. Obejrzyj...
Choć dres stał się niemal symbolem niektórych grup społecznych lub miast,...
Nie daj się jesienno-zimowym szarugom i zadbaj o swoją formę równie...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.