Podziel sie!

Jeśli nie cieszy cię wiosna i z utęsknieniem wyczekujesz lata, to mam dla ciebie dobrą wiadomość! Tańcząc afro dance poczujesz gorący klimat czarnego kontynentu!

Afro dance, który zjednuje sobie coraz więcej entuzjastów, jest formą aktywności bardzo żywiołową. Towarzyszy mu zazwyczaj muzyka wykonywana na bębnach, co dodatkowo nawiązuje do afrykańskich korzeni tego tańca. Na zajęciach afro dance panuje zatem specyficzny klimat, który pozwoli ci na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przeniesie cię do słonecznej Afryki. Taniec afrykański angażuje wszystkie partie ciała: od stóp po głowę i, uwaga, potrafi uzależnić! Uprawianie afro dance nie wymaga od nas wcześniejszego tanecznego przygotowania, zdecydowanie jednak wymaga odrobiny kondycji ( w większości klubów istnieją grupy zajęciowe o różnym poziomie zaawansowania). Chociaż układy choreograficzne wykonywane podczas afrykańskiego tańca są bardzo dynamiczne, to jednak nie zawierają w sobie skomplikowanych kroków. Dzieje się tak dlatego, że wszystko, co wykonujemy w czasie afro dance, ma być dla nas intuicyjne i spontaniczne. Ruchy mają wynikać z ludzkiej, pierwotnej natury, a zatem każdy nasz ruch powinien płynnie przechodzić w następny.

Afro dance jest ciekawą propozycją zwłaszcza dla tych, którzy podczas zajęć fitness lubią się zmęczyć i wyładować nadmiar energii, a których jednocześnie zwykły aerobic nudzi. Taniec afrykański jest bowiem ofertą oryginalną, różniącą się znacznie od pozostałych form treningu tanecznego. Nuda w tym przypadku nikomu raczej nie grozi, dlatego że oprócz nauki układów instruktorzy proponują, by adepci afro dance "dając się porwać muzyce", poruszali się w rytm bębnów, tak jak podpowiada im intuicja. Cała sztuka polega na jedności między muzyką i naszym ciałem. To bardzo ciekawa alternatywa dla osób, które mają kłopoty na co dzień z wyrażaniem swoich opinii i emocji. Taniec afrykański może pozwolić im wydobyć emocje na zewnątrz poprzez ruchy ciała. Zajęcia są niezwykle przyjemne i potrafią "naładować energetycznie".

Ja zgłębiałam tajniki afro dance w "Dynami" - wrocławskim klubie fitness, pod bacznym okiem instruktorki, Anny Cieślak. Zobaczcie film.

Magda Karwat

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Gdy przyroda budzi się do życia, nasz organizm potrzebuje witamin. Warto...
Najnowsza kolekcja Pumy zachwyca kolorem i funkcjonalnością. Obejrzyj...
Choć dres stał się niemal symbolem niektórych grup społecznych lub miast,...
Nie daj się jesienno-zimowym szarugom i zadbaj o swoją formę równie...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...