Podziel sie!

stilleto_strenght1Kochasz szpilki, ale nie umiesz w nich chodzić? Poznaj stiletto strength!

Pomysłodawcy tego rodzaju aerobicu wyszli naprzeciw wielkim fankom szpilek, które niezależnie od okazji nie potrafią rozstać się z ukochanymi przez siebie butami, jak i paniom pragnącym nauczyć się efektownego chodzenia na bardzo wysokich obcasach!

Stiletto strnegth to inaczej aerobic na obcasach, ale nie daj się zwieść nazwie. Na zajęciach będziesz częściej ćwiczyć w obuwiu sportowym. Zasadniczą częścią treningu są ćwiczenia wzmacniające tułów (zwłaszcza mięśnie brzucha oraz kręgosłupa) oraz nogi (w tym także mięśnie stóp). Stiletto strength to również nauka utrzymywania równowagi, co jest szczególnie ważne w przypadku paradowania na niebotycznie wysokich obcasach. Pod koniec każdych zajęć panie zakładają szpilki i przyjmując prawidłową, odciążającą kręgosłup, kolana i kostki postawę, chodzą (czasem nawet biegają lub tańczą) w rytmie muzyki, pod czujnym okiem instruktorek.

Stiletto strength został wymyślony przez Amerykanów którzy postanowili wykorzystać fakt, że niezmiennie modne buty na wysokim obcasie to atrybut kobiecości, z którego panie nie zamierzają rezygnować. Uprawianie aerobicu na obcasach przynieść ma nie tylko efekty kojarzone z aktywnością fizyczna w każdym wydaniu - takie jak poprawa kondycji, wzmocnienie i modelowanie mięśni, czy utrata zbędnych kilogramów. Stiletto strength ma przede wszystkim nauczyć panie pięknego, delikatnego, a zarazem pewnego chodzenia (po każdym gruncie) w butach na wysokim obcasie. Co równie ważne trening tego typu poprzez kształtowanie nawyku przyjmowania właściwej postawy ma zapobiegać dolegliwościom, jakie towarzyszyć mogą kobietom noszącym buty na wysokim obcasie od rana do wieczora przez siedem dni w tygodniu, m.in. bólom kręgosłupa. Stiletto strength wpływa też na samopoczucie - poruszając się na wysokich obcasach z gracją, czujemy się przecież pewnie, kobieco i seksownie.

Jeśli jednak jesteś weteranką szpilek - potrafisz w nich nie tylko chodzić, ale też skakać i biegać, a wszystko to robisz z wdziękiem, zamiast stiletto strength możesz wybrać np. hip-hop na obcasach. Zajęcia te są coraz popularniejsze w Polsce i cieszą się coraz większym zainteresowaniem kobiet.

Magda Karwat

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Co trzecia polska firma należy do kobiety. Jak sobie radzimy w...
Nie daj się jesienno-zimowym szarugom i zadbaj o swoją formę równie...
Najnowsza kolekcja Pumy zachwyca kolorem i funkcjonalnością. Obejrzyj...
Choć dres stał się niemal symbolem niektórych grup społecznych lub miast,...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.