Podziel sie!

trener personalny_510xW ostatnim czasie dotarł do nas boom na trenerów personalnych. Taka moda przyszła do nas z USA. Czy warto skorzystać z usług takiego trenera?

W USA trener osobisty to niezwykle popularna postać, a to za sprawą wielu gwiazd, które sięgają po taką usługę. Najpopularniejsi z trenerów sami po pewnym czasie stają się celebrytami z uwagi na częstotliwość pojawiania się w mediach. W Polsce moda na trenerów też staje się coraz bardziej powszechna. Liczne gwiazdy chwalą się wynikami i sylwetkami jakie osiągnęły przy pomocy trenera. Wśród nich można wymienić Annę Muchę, Kasię Cichopek, Małgorzatę Sochę czy Katarzynę Glinkę. Okazuje się jednak, że nie tylko celebryci i osoby z pierwszych stron gazet korzystają z usług trenerów. Coraz częściej sięgają po nich zwykli ludzie w większych i mniejszych miastach.

Skąd taka popularność?

Większość z nas nie ma czasu żeby poznawać tajniki treningu i zdrowego odżywiania. Coraz więcej godzin spędzamy w pracy i mamy poważny problem nie tylko ze znalezieniem czasu na zgłębianie wiedzy na temat kształtowania sylwetki, ale też nie mamy motywacji. Personalny trener pracuje indywidualnie z każdym swoim klientem i zestaw ćwiczeń dobiera do jego możliwości. Nie musisz się więc obawiać, że będziesz w tyle za grupą albo że nie zdążysz powtórzyć zestawu pokazanego przez instruktorkę fitness. Taki trener to oszczędność czasu bo nie musisz czytać i szukać informacji, ale też niezwykła wygoda. Szczególny rodzaj relacji jaki tworzy się między trenerem i uczniem pozwala osiągać lepsze wyniki.

Za i przeciw

Przeważnie taki trener ma bardzo duże doświadczenie i dobiera program ćwiczeń indywidualnie do ciebie. Skupia się na efektach jakie chcesz osiągnąć i motywuje cię do ich zdobycia. Fachowiec najpierw ustali krótkoterminowe cele, a potem cele długoterminowe, do których razem będziecie zmierzać. Będzie dla ciebie motywatorem, który pilnuje systematycznie twoich postępów. Na takim treningu nie zaznasz nudy i poczujesz się bezpieczna. Po pierwsze, jesteś cały czas pod okiem fachowca, który koryguje każdy błąd i każde niedociągnięcie. Po drugie, trener obserwuje twój organizm i wyciąga wnioski na temat pracy poszczególnych mięśni oraz kondycji. Doskonały instruktor cały czas się rozwija i ma dostęp do najnowszych form aktywności. Podpowie ci jak się odżywiać, jakie suplementy diety powinnaś stosować i jak zadbać o swoje zdrowie poza salą treningową.

Do minusów należą zdecydowanie ceny. Doświadczony specjalista bierze od 100-300 zł za godzinę. To on decyduje o ilości treningów, więc kwota miesięczna może się okazać naprawdę bajońska. Na rynku jest wielu trenerów, którzy sami mianowali się coachami. Nie mają ukończonych kursów ani dużego doświadczenia i korzystają na naiwności klientów. Zanim zdecydujesz się na usługę osobistego trenera, sprawdź jego uprawnienia, skończone kursy i dotychczasowe doświadczenie. Wybierz też osobę, która będzie ci odpowiadać mentalnie. Nie ma sensu żebyś męczyła się obecnością cżłowieka, którego żarty doprowadzają cię do szału. Szukaj osoby, która będzie dla ciebie wzorem i od której dużo się nauczysz. 

Danuta Studencka-Derkacz

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

W dobrej formie i w stroju Drywash. Zobacz propozycje dla siebie i dla...
Nie daj się jesienno-zimowym szarugom i zadbaj o swoją formę równie...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.