Podziel sie!

500 brwiTego się już dawno nie robi! - mówi znajoma kosmetyczka. Depilacja woskiem jest dokładna i przyspiesza cały zabieg, ale do brwi się nie nadaje - podkreśla podniesionym tonem.

Wiele z nas wybiera regulację brwi woskiem z kilku powodów. Po pierwsze, szybciej. To metoda najczęściej wybierana przez osoby, które mają mocno uwarażliwioną okolicę oczu i które na każdy ruch pensety reagują bólem lub łzami. Regulacja woskiem zasadniczo skraca zabieg i choć ból jest silniejszy, to można go zniwelować do kilku sekund. Po drugie, taka depilacja pozwala na dłużej utrzymać efekt i jest niezwykle dokładna. Pęseta w rękach zawsze pozostawia niepewność. Dokładne pozbycie się niechcianych na łukach brwiowych włosków zależy w przypadku pęsety od cierpliwości, dokładności kosmetyczki i od światła w gabinecie. Wiele salonów posiada w swojej ofercie regulację brwi woskiem, ponieważ jest to szybkie i wygodne dla samej kosmetyczki. Cena za regulację jest niska, więc stanie z pęsetą w ręku się po prostu nie opłaca czasowo. Jednak coraz więcej głosów sprzeciwu wobec tej metody pojawia się wśród lekarzy i kosmetologów. 

Dlaczego nie?

Skóra wokół naszych oczu jest wyjątkowo wrażliwa. Na wielu kremach jest napisane żeby delikatnie wklepać krem. Pojawiają się poradniki jak masować okolicę oczu i jak wcierać krem, żeby pomagał. Tymczasem plaster odrywany z woskiem mocno rozciąga powiekę. Nasza skóra szybciej się starzeje. Może się też rozciągać! Panie, które często korzystają z tej metody usuwania włosków muszą wiedzieć, że mogą mieć do czynienia z opadającą powieką i wiotką skórą dookoła oczu. Tymczasem w salonach nikt o tym nie informuje! Klientki po kilku latach są zaskoczone takim efektem, ale wtedy można już sięgać tylko po droższe i bardziej inwazyjne zabiegi. I może o to chodzi najbardziej w całym procederze polecenia wosku.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Niezależnie od tego co robimy i gdzie właśnie jesteśmy, powinnyśmy...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Centrum Kosmetyki Estetycznej istnieje od 2006 r. i nieustannie cieszy się zaufaniem wśród najbardziej wymagających Klientek i Klientów.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...