Podziel sie!

Dora_KrincyDora Krincy - Dorota Krynicka jest projektantką mody oraz projektantką kostiumów scenicznych, filmowych i teatralnych. Współpracuje z największymi domami mody, m.in. z francuskim domem mody Cymbeline w Paryżu. Projektowała dla znanej marki Prét-â-Porter w Egipcie – Mobaco. Jako samodzielny projektant tworzy w swoim atelier w Polsce oraz realizuje specjalne zamówienia we Francji.

Zaprojektowała stroje dla ekipy Polskiej reprezentacji na targach  Expo 2008 w Saragossie. Jej specjalnością są stroje Houte Couture - ślubne, wieczorowe, a także akcesoria obuwie i biżuteria. Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in.: „Złotej Nitki", „Złotego Guzika", „Najpiękniejszej Sukni Ślubnej". W swoich kolekcjach oddaje istotę kobiecości, z jej tajemnicą, temperamentem i grą żywiołów. W projektach sukien wizytowych i ślubnych splata tradycję z nowoczesnością, etniczną egzotykę z awangardą, łączy element kostiumu historycznego ze współczesną linią. Fascynują ją kostiumy filmowe i teatralne, które również projektuje i realizuje. Jej realizacje od lat poruszają i zadziwiają wymagający świat mody. Nie zgadza się na skostniałe konwencje i stereotypy, ale odkrywa żywe piękno klasycznych form, które interpretuje w nowoczesny sposób.

Dora Krincy ubiera też gwiazdy estrady

Prezentowała swoje stroje w najbardziej znanych i prestiżowych miejscach, m.in. na wieży Eiffela, w salonie Madame Fontneay na Champs Elysees w Paryżu, w Niemczech, na Ukrainie oraz we współpracy z Ambasadami Polski w Egipcie, Jordanii i Libanie. Dora Krincy posiada stałe grono odbiorców. Jej klientki fascynuje niepowtarzalny styl artystki, dlatego nigdy nie poprzestają na jednej kreacji. Kreacje można zamówić bezpośrednio u projektantki www.dorakrincy.com , na stronie internetowej www.modashop.pl, a suknie ślubne można kupić również we wszystkich salonach firmowych CYMBELINE na świecie (DORA KRINCY pour CYMBELINE).

Podróż jest jej wielką, ciągle pulsującą miłością, sposobem na życie i inspiracją do tworzenia. Polska, Francja, Egipt, Jordania, Liban, Hiszpania, Brazylia – to tylko kolejne przystanie, w jej niespokojnej drodze. Nie chce i nie potrafi się zatrzymać. W zmienności i spontaniczności odnajduje harmonię. Przyznaje, że w wytyczaniu trendów kieruje się intuicją. Rzeczywistość jest dla niej pełna znaków i niedopowiedzeń, które kształtują jej karierę. W twórczości odkrywa świat przeżyć i wrażeń. W magii i w symbolice zapomnianych kultur próbuje znaleźć klucz do tego, co nieodgadnione i zakryte. Znaki minionych wieków wytyczają jej poszukiwania. Jej pasją jest malarstwo XIX wieku, muzyka, historia, gotyk, magia oraz fotografia. W kolekcjach pojawiają się akcenty gotyckie, klimaty alchemiczno-magiczne, retro oraz romantyczny styl XIX wieku. Suknie wykonane są z żakardu, tiulu, zdobione piórami, perłami i kryształkami oraz ręcznie wykańczanych tkanin projektowanych na zamówienie. Uzupełniane są również zaprojektowaną biżuterią i obuwiem.

Wywiad przed kamerą z projektantką obejrzysz tu: http://www.nasalony.pl/cafe-woman/dobra-impreza/247-pochwalna-qpochwala-kobiecosciq

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Dziś najważniejsze są natura, zdrowie i piękno. Tu możesz kupić naturalne kosmetyki, naturalne środki czystości i ekologiczne produkty spożywcze sprawdzonych marek.