Podziel sie!

PaprockiBrzozowskiW surowych wnętrza Soho Factory w Warszawie odbył się pokaz jednego z najbardziej uznanych duetów projektantów Papropcki&Brzozowski.

Na tak spektakularnym modowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć całej plejady gwiazd. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Michał Żebrowski z żoną Aleksandrą, Mariusz Treliński i Edyta Herbuś, Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski, Piotr Rubik i żoną Agatą, Anna Mucha, Natasza Urbańska, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Weronika Książkiewicz, Magdalena Boczarska, Izabela Trojanowska, Natalia Lesz, Anita Sokołowska. Talentowi projektantów pozostaje wierna także Cisowianka Perlage, która po raz kolejny patronowała ich pokazowi.

Projektanci jak zwykle nie zawiedli. Kolekcja na jesień i zimę 2012/2013 zatytułowana "Chelsea Girls" była pełna kontrastów, awangardowa i drapieżna. Nawiązywała ona do kultowego filmu Andy Warhola z roku 1966, którego akcja rozgrywa się w nowojorskim hotelu Chelsea. Inspirując się tak barwną postacią i jej najbardziej nowatorskim dziełem stworzyli kreacje, które stawiają na elegancję i kobiecość a jednocześnie potrafią wydobyć z kobiety subtelny, dziewczęcy wdzięk.

W kolekcji dominowały beże, brązy, szarości i czernie. Materiały o grubszej fakturze - wełna, futro, czy kaszmir - sąsiadowały z delikatnymi tkaninami, takimi jak jedwab. Sporo było też tkanin z połyskiem. Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski są ulubionym designerami polskich gwiazd, a pokaz niewątpliwie wzbudził ich niekłamany zachwyt. „Pokaz bogaty - dużo różnych kreacji. Mnie najbliższe są te luźne, czyli swetry i płaszcze. Uwielbiam też ich czarne sukienki, zarówno długie, jak i krótkie" -przyznała po pokazie Maja Ostaszewska. Katarzynie Figurze z kolei przypadły do gustu inspiracje filmowe. "Bardzo mnie uszczęśliwił ten pokaz, ponieważ był blisko tematyki, w której się obracam, czyli filmu. Blond peruki, w których wystąpiły modelki, skojarzyły mi się z Kim Novak w filmach Hitchcocka, z "Pięknością dnia" z Catherine Deneuve, czy z "Nagim Instynktem" i Sharon Stone. Projektanci zauroczyli mnie połączeniem tradycji z awangardą" - stwierdziła aktorka.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

Mężczyznę idealnego bardzo trudno znaleźć, ale są miejsca, w których warto...
Pokaz mody polskich projektantów, konkurs dla młodych adeptów mody,...
Czas wakacji nieubłagalnie się kończy. Pora wracać do pracy i...
Małymi krokami zbliżamy się do otwarcia sezonu letnich festiwali....
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...