Podziel sie!

second hand_510xWywiad z Agnieszką Bzdyrą-Maciorowską, właścicielką sklepu internetowego Fashioncode.pl.

O JAKIEJ PORZE ROKU NAJWIĘCEJ OSÓB ZAMAWIA W PANI SECONDHANDZIE RZECZY?

Ilość zamówień i ogólna liczba wizyt na stronie www.fashioncode.pl uzależniona jest nie tylko od pory roku czy dnia, ale także od intensywności prowadzonych działań promocyjnych. Oczywistym jest, że na przestrzeni dwunastu miesięcy w roku są okresy bardziej i mniej nasilonego ruchu w sklepie, który jest generowany w sposób zupełnie naturalny dla handlu. Wzrost dynamiki sprzedaży przed świętami czy podczas długich weekendów obserwuje się przecież w całym handlu detalicznym. Większe zainteresowanie zakupami w dni wolne od pracy wynika raczej ze znużenia i jest pewną formą rozrywki lub może być skutkiem odkładania w czasie decyzji zakupowych ze względu na brak wolnego czasu.

KTO ZAMAWIA TOWAR? JAKA KLASA SPOŁECZNA?

Wbrew ogólnej opinii ubrania „z drugiej ręki" wcale nie są nabywane głównie przez osoby mało zamożne lub wręcz ubogie. Przeciwnie – w Fashioncode.pl kupują świadomi wartości oferowanych marek klienci reprezentujący średnią klasę społeczną. Warto zauważyć, że są to ludzie mieszkający nie tylko w Polsce, ale i za granicą (takie zamówienia też realizujemy). Coraz częściej kupują u nas reprezentanci wolnych zawodów lub nabywcy zajmujący kierownicze stanowiska w dużych firmach. Z upodobaniem ubierają się w moim sklepie prawnicy, styliści, managerowie gwiazd i osoby pracujące w mediach. Kompleks ubrań z ciucholandu dawno mamy już za sobą, bo obecnie kupowanie produktów z wtórnego rynku jest przejawem nie tylko oszczędności i sprytu, ale także dbałości o środowisko naturalne. Zamożni klienci w zakupach w Fashioncode.pl widzą źródło swojego statusu, o którym świadczy nie tylko znakomita znajomość największych światowych marek, ale także ich ponadczasowa wartość. Recommerce jest aktualnie jednym z najgorętszych światowych trendów, za którym podążają świadomi konsumenci ze wszystkich kontynentów globu.

JAK SZUKAĆ, ŻEBY ZNALEŹĆ COŚ FAJNEGO?

Wyszukiwanie oryginalnych elementów garderoby w Fashioncode.pl jest stosunkowo proste. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, wybierając markę/producenta, który nas interesuje. Inną metodą jest zapoznanie się z polecanymi produktami w zakładce „TOP 10". Raz na dwa tygodnie aktualizujemy produkty szczególnie przeze mnie rekomendowane. Duża ilość zdjęć oraz dobra ekspozycja towaru stanowi ułatwienie w znalezieniu odpowiednich modeli odzieży. W Fashioncode.pl ponad 90% artykułów jest sygnowanych nazwiskami najwybitniejszych światowych projektantów lub logiem znanych domów mody. Właściwie za każdym razem można znaleźć niepowtarzalną, wartościową rzecz w przyzwoitej cenie.

Z KTÓYCH KRAJÓW ZAGRANICZNYCH SPROWADZA PANI UBRANIA?

Towar w dużej mierze pochodzi z mojej prywatnej szafy, a większość odzieży sprowadzam z Włoch, Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. Kupuję tylko wybrane egzemplarze, które interesują mnie ze względu na markę lub walory estetyczne produktu. Chcę, by klienci mieli gwarancję, że za każdym razem otrzymują towar wysokiej jakości, a nie zużyte ubrania, jakie często oferują secondhandy offline.

JAKIE ZNANE ŚWIATOWE MARKI MOŻEMY ODNALEŹĆ W PANI SKLEPIE?

Oferta produktowa sklepu jest naprawdę bogata. Sprzedaję odzież ponad 250 różnych marek, w tym tych najcenniejszych i najbardziej znanych na świecie. W stałej ofercie są: Burberry, Armani, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Bally, BCBG MaxAzria, Lacoste, Max Mara, Calvin Klein, Cerruti, Dior, Donna Karan, Dolce&Gabbana, Francesco Biasia, Diesel, Hugo Boss, Just Cavalli, Marella, Marc Cain, Paul Smith, Versace. Pojawiają się także Missoni, Escada, Fendi, Gucci, Diane Von Furstenberg. Ciągle jeszcze czekam na Chanel...

CZY ZAMAWIAJĄC WYBRANĄ RZECZ NA PORTALU INTERNETOWYM, TRZEBA PŁACIĆ ZA DOSTAWĘ?

Zazwyczaj płaci się za dostawę. Jednak coraz częściej przesyłki dla stałych klientów oferujemy za darmo. Organizujemy też dni darmowej dostawy, więc tak naprawdę koszty są znikome i można ich uniknąć.

CZY MOŻNA PANI ODDAĆ SWOJĄ SZAFĘ – RZECZY, KTÓRE NIE SĄ ZNISZCZONE, ALE JUŻ SIĘ ICH NIE NOSI?

Propozycji odsprzedania ubrań w dobrym stanie otrzymuję bardzo wiele. Nigdy jednak z nich nie korzystam. Mam swoje sprawdzone źródła dostawy i jestem z nich zadowolona. Nie prowadzę także komisu i nie planuję w najbliższej przyszłości zmiany dotychczasowej formy prowadzenia sklepu.

Rozmawiała: Roksana Chrzanowska.

O Nas

Historia każdej wielkiej marki zawsze rozpoczyna się od niepowtarzalnej idei. Sam pomysł to jednak za mało! Potrzeba nadać mu właściwy tor, by marzenia stały się rzeczywistością. Świat mediów i PR-u jest...

Przeczytaj Też

To wciąż najlepsza metoda na poznanie branży, obejrzenie nowości...
Kolor wina, karmin, szkarłat, malina ... Sezon jesień/zima 2011/12 pokaże...
Khaki na wiosnę? Czemu nie, jeśli tylko połączysz go z pomarańczowym,...
Pogoda coraz częściej zachęca do długich spacerów – dlaczego więc nie...
Rozmiar: + -

Salony Urody i SPA

Wyjątkowy salon fryzjerski oparty o filozofię i produkty marki Kemon. Salon jest niezwykłą miksturą bogatego doświadczenia z nieustanną chęcią rozwoju kunsztu sztuki fryzjerskiej.

Salony Mody

To wyjątkowy salon z włoskimi torebkami. Kupisz tu nie tylko torebki, aktówki i portfele, ale również skórzane torby na laptopa czy luksusowe kuferki na biżuterię.

Twój Sklep

Wyjątkowa kwiaciarnia artystyczna, w której kupisz nie tylko wspaniałe kwiaty, ale też ciekawe i wyjątkowe prezenty. Spotkasz tu mistrzynię florystki, która nie tylko świetnie komponuje kwiaty, ale jest...